Klub Renault Espace

Pierwsze forum poświęcone Renault Espace i Avantime
Teraz jest 31 paź 2014, o 18:57

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 paź 2012, o 16:20 
Nowicjusz

Imię:
RokProdukcji: Nie dotyczy
Moje auto: Inne
Grand: Nie
LPG: Nie
Witam kolegów,

jako że mój pierwszy chciałbym się przywitać :D

Zasatnawiam się na które auto z tytułu się zdecydować? III w wersji po 2000r, IV 2003-2005r. Obecnie jeżdżę Pontiakiem TS 3.8V6 (w gazie), no ale przebieg już dochodzi do 400.000 i czas by był rozejrzeć się za czymś innym. No nic wiecznego nie jest. Z potonem nie miałem większych problemów, prosta konstrukcja, mało elektryki i elektroniki...no i właśnie obawiam się o awaryjność tych rzeczy w Espace. Ale konkretnie:
1. Czy jest duża różnica w komforcie jazdy, (wyciszenie, prowadzenie itp) - może ktoś przesiadał się z III na IV i z perspektywy czasu może coś napisać.
2. Wielkość w środku - czy są porównywalne,
3. Ile może kosztowaś remont takiej skrzyni? IV, - III ok 3000zł i pewnie w górę (tak wyczytałem)
4. Ile oleju wchodzi do silnika w obu wersjach - jakoś tego nie znalazłem,

Z tego co znalazłem serwisowanie (części eksploatacyjne) wiadomo nieco droższe w IV, ale przepaści nie ma. Autam mam zamiar pojeździć kilka lat, więc zagazowanie wchodzi w rachubę.

Z autem obchodzę się normalnie ze wkazaniem na delikatnie, no i dbam o nie... więc nie bedzie katowane-czytaj powinno posłużyć...

Oczywiście przeglądałem forum i przeglądam dalej, ale bezpośredniego porównania jest mało...

pozdrawiam
Sławek

PostNapisane: 9 paź 2012, o 22:37 
Forumowicz

Imię:
RokProdukcji: 2000
Moje auto: Espace III 2.0 16V F4R
Grand: Tak
LPG: Tak
osobiście jeździłem EIII w wersji krótkiej z silnikiem 3.0 24V RP99 i mogę z czystym sumieniem polecić. Silnik naprawdę mało awaryjny jak się o niego dba, a moc wystarczająca w zupełności (193kM) lub więcej po lifcie.
Znajomy przesiadł się kilka lat temu z tego samochodu na EIV 3.5 + LPG. Komfort super, wyposażenie dużo lepsze niż w III, ale..... awaryjność również duzo większa.
Zastanawiałem się nawet, czy nie kupić od niego tego samochodu, ale chyba jak będę przy wolnych środkach poszukam jednak III po lifcie w wersji GRAND INITIALE.
I nawet jak będzie trzeba zrobić jakiś remoncik za 3-5 tys, to i tak wyjdzie taniej i mniej awaryjnie, niż w EIV mojego znajomego......

...mimo wszystko tęsknię do V6.....
to był najlepszy motor jaki miałem

PostNapisane: 10 paź 2012, o 13:42 
Nowicjusz

Imię:
Dzięki za odpowiedź,

IV bardziej mi się podoba, ale to nie wszystko. Pamiętasz może co się psuło znajomemu? Elektronika? Z dużymi, udanymi motorami tak już jest - jeśli wymienia się olej i nie przegrzewa, no i wymienia co trzeba to one chodzą b.długo. Jaki olej jest zalecany przez producenta - na korku?
No moc też jest ważna, 193KM to tak akurat żeby mieć rezerwę, ale 241KM to juz super...Spalanie i tak zależy w dużej mierze od kierowcy.

pozdrawiam

PostNapisane: 11 paź 2012, o 09:44 
Forumowicz

Imię:
RokProdukcji: 1998
Moje auto: Espace III 3.0 V6 12V Z7X
z mocą to proszę nie przesadzać te auta są ciężkie i nie czuć mocnego blusa

PostNapisane: 11 paź 2012, o 15:55 
Forumowicz

Imię: Arek
Moje auto: Espace III 3.0 V6 24V L7X
a tam narzekacie... :P Ja tam mam radochę z tego autobusu większą niż kiedy brykałem crx-ami :) Awaryjność... gdyby nie małe zaniedbanie poprzedników i w sumie jedna powtarzająca się przygoda z modułem naprawdę nie miał bym się czego czepiać. IV jakoś mi nie pasuje.. Za różnicę w cenach wolał bym dopasić w dodatki EIII niż kupić EIV. Polecam :)

PostNapisane: 8 lut 2013, o 21:18 
Nowicjusz

Imię:
no i decyzja zapadła. Przypadkiem w komisie stał Espace IV a obok Citroen C8. Wsiadłem do Espace, obejrzałem, pomierzyłem potem poszedłem do C8. No i bardzo mi się spodobał. A więc tylko Cytryna. Jest wystarczająco egzotyczna w środku, co bardzo mi się spodobało :D Wersja której będę szukał to 3.0V6 w automacie rzecz jasna. To ten sam motor co w Espace III, tyle tylko że minimalnie mocniejszy, 204 KM. Tak więc stanę się czytelnikiem III. Skrzynia też ta sama...niestety, brak V biegu i ten nieszczęsny filtr. A więc gaz powinien bez problemu połknąć bez problemu. W IV brakuje mi bocznych drzwi przesuwanych. A to duży minus. Trochę szkoda mi motoru i skrzyni z IV, no ale cóż nie można mieć wszystkiego :( No i ten ,,plastik-kompozyt" ale C8 też ma błotniki, dach i tylną klapę z kompozytu. Reszta to blacha ocynk, a więc nie powinno być źle. Miał być Espace, będzie Cytryna...tyko poszukać dobry egzemplarz...
pozdrawiam

PostNapisane: 9 lut 2013, o 21:42 
Forumowicz

nie chcę wkładać kija w mrowisko ale gdybym miał wybierać coś poza Espace III... a miał pułap finansowy EIV to chyba zdecydowanie szukał bym Hondy Odysey z 3.5l motorkiem :) Większość to wersje US także nie odszedł byś za daleko ale dla mnie zdecydowanie ciekawszy samochód niż C8 ... czy nawet EIV.. Może nie jest taki ... inny ale :) Radzę się zastanowić albo lepiej poszukać i dotknąć na żywo. Miałem okazję i niestety gdyby nie kasa teraz pewnie brykał bym japońcem (w US-owej skórze).

PostNapisane: 16 lut 2013, o 20:15 
Nowicjusz

Imię:
Myślałem też przez chwilę o Hondzie, ale pułap cenowy za wysoki (brałbym pod uwagę ostatnią wersję). C8 kupię za 3000E, a z padniętym automatem czasem taniej...Honda to jednak blaszak niestety. A i wymiarami nie jest większe (chyba że się mylę), porównywałem dostępne wymiary na autocentrum. Może po C8 :?:

PostNapisane: 20 lut 2013, o 22:46 
Forumowicz

slawol15 napisał(a):
Myślałem też przez chwilę o Hondzie, ale pułap cenowy za wysoki (brałbym pod uwagę ostatnią wersję). C8 kupię za 3000E, a z padniętym automatem czasem taniej...Honda to jednak blaszak niestety. A i wymiarami nie jest większe (chyba że się mylę), porównywałem dostępne wymiary na autocentrum. Może po C8 :?:

No z blachą racja.. w sumie patrząc na gabaryty czemu nie... chociąz C8 dla mnie jest grzmotem brzydkim i tyle... z drugiej strony espace też nie wszystkim się podoba :P

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]