Klub Renault Espace

Pierwsze forum poświęcone Renault Espace i Avantime
Teraz jest 24 lis 2014, o 19:20

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 mar 2010, o 13:39 
Witam,
Zakupiłem niedawno Espace IV z silnikiem 2.2 DCi chciałbym wymienić olej i filtry.Ma przjechane 164 tyś. i widzę ,że olej nie jest za świeży.Co najlepiej wlać? I ewentualnie co można jeszcze wymienić przy takim przebiegu.Bo opinie są bardziej negatywne niż pozytywne nt.tego silnika. :?:
Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Tytuł:
PostNapisane: 12 mar 2010, o 14:43 
najpierw upewnij sie jaki był ojej dotychczas. Mógł być półsyntetyk ale również z powodzeniem syntetyk. Generalnie nie wracaj do lepszego niż teraz masz. Ja do swojego przy 65tyś wlałem elf evolution srx 5w30. Pierwsza klasa. I jeszcze jedno : nie ufaj nikomu i kupuj sam ojej i wymieniaj pod własnym nadzorem. I co 10-12 tyś. Olej to nie majątek a remonty czasem i owszem

PostNapisane: 12 mar 2010, o 14:59 
Zaawansowany

Imię:
RokProdukcji: Nie dotyczy
Moje auto: Inne
Grand: Nie
LPG: Nie
HuMaC napisał(a):
Witam,
Zakupiłem niedawno Espace IV z silnikiem 2.2 DCi chciałbym wymienić olej i filtry.Ma przjechane 164 tyś. i widzę ,że olej nie jest za świeży.Co najlepiej wlać? I ewentualnie co można jeszcze wymienić przy takim przebiegu.Bo opinie są bardziej negatywne niż pozytywne nt.tego silnika. :?:
Pozdrawiam i z góry dziękuję.

standardowo jest przewidziany 5w40. Ja taki leję do swojego z podobnym przebiegiem i jest ok, nie ubywa praktycznie nic w ciągu 15 kkm, bo co tyle wymieniam nie co 30 kkm jak podaje fabryka. Jak nie wiadomo co było nalane to mozna wlać spokojnie pólsyntetyk 10w40 i też będzie dobrze. Tylko zmieniaj nie co 30 kkm a max co 15-20 kkm, koszty nie są znowu takie wielkie.

Tytuł:
PostNapisane: 12 mar 2010, o 16:10 
witaj kolego do twojego autka polecam taki co ja wlewałem do swojej z tym samym silnikiem 2,2dci castrol edge albo 5w40 lub 10w40 i powiem ze zero dolewk i od wymiany do wymiany a zmieniałem co 10---15 tys podpowiem jeszcze wymien filtr powietrza i filtr paliwa to sa podstawowe czynnosci a pasek rorządu miał wymieniony juz bo przebieg swój juz ma
stasio

Tytuł:
PostNapisane: 12 mar 2010, o 17:09 
Assistance

Imię:
Polecam ELF 5W40

Tytuł:
PostNapisane: 12 mar 2010, o 18:38 
Forumowicz

Imię:
RokProdukcji: 2005
Moje auto: Espace IV 2.2 dCi G9T
A dla świętego spokoju zdejmij miskę olejową i wyczyść smoka bo może być zapchany jeśli poprzedni właściciel przestrzegał zaleceń producenta :)

Tytuł:
PostNapisane: 13 mar 2010, o 09:58 
Dziękuję za podpowiedzi,trudno mi stwierdzić jaki jest wlany jest niby wpis w książce ,że było coś robione przy 156 tyś.ale nazwy nie podano.Wyczytałem, że serwis zaleca ELF EVOLUTION SXR 5W-30 .I chyba na taki się zdecyduję.
Pozdrawiam
HuMaC

Tytuł:
PostNapisane: 13 mar 2010, o 12:33 
Forumowicz

Imię:
RokProdukcji: 2004
Moje auto: Espace IV 3.0 V6 24V dCi P9X
Dokładnie kolego ,lej Elfa ,żadne castroly czy mobile. Dci świetnie śmigają na elfach :)

Tytuł:
PostNapisane: 13 mar 2010, o 13:04 
Zaawansowany

Imię: Zbyszek
RokProdukcji: 1996
Moje auto: Espace II 2.2 J7T
LPG: Tak
15 W 40-mineralny-R 25 zakup-101 tyś km.sprzedaż około 500 tyś km-klawiatura czyściutka bez nagaru,bez nalotów a cena rozsądna.R 19 15 W 40 minerał-kupno 156 tyś sprzedaż 238-bez problemów.E 2 kupno 218 teraz 287 ten sam olej około 0.7 litra na dolewki od wymiany do wymiany-silnikowo bez problemów-czego więcej szukać????
:grin:Ale to minerał dla starych benzynowców.Zostań przy ELFie-to naprawdę dobra marka

Tytuł:
PostNapisane: 13 mar 2010, o 14:54 
HuMaC napisał(a):
Dziękuję za podpowiedzi,trudno mi stwierdzić jaki jest wlany jest niby wpis w książce ,że było coś robione przy 156 tyś.ale nazwy nie podano.Wyczytałem, że serwis zaleca ELF EVOLUTION SXR 5W-30 .I chyba na taki się zdecyduję.
Pozdrawiam
HuMaC

Na twoim miejscu nie kupowalbym oleju 5W-30.
30 to lepkosc oleju w wysokich temperaturach a u siebie w ksiazce nie widze takiego parametru dla diesla.

EIV Moteurs diesel :
ACEA B4 - klasa oleju
lepkosci 0W-40,5W-40,10W-40,5W-50,10W-50

EIV Moteurs essence -benzyna:
ACEA A3 ou ACCEA A5
lepkosci 0W-30,0W-40,5W-30,10W-30,0W-40,5W-40,10W-40,5W-50,10W-50

Jaki producent to twoja sprawa (Elf nie jest najlepszy) wazna jest klasa oleju ACEA i nie wolno stosowac olejow o nizszej klasie; np jak ma byc ACEA B4 nie wolno uzywac B3 (wyzsza klase mozna)
Renault zaleca Elfa wiadomo dlaczego a kupno oleju innego producenta na pewno nie bedzie bledem.

Link z tego forum http://leo.vwgolf.pl/test_oleju.pdf jesli wierzyc testowi to z tych dostepnych najlepszy Valvoline
Artur

Tytuł:
PostNapisane: 14 mar 2010, o 17:19 
Wskaźniki lepkości są ważne, ale te wartości nie są aż tak 'sztywne' i decydujące o wyborze. Fakt - w naszym klimacie zaleca się 5W40, ale z powodzeniem można stosować 5W30, 0W30.
W kwestii zaleceń producenta co do marki oleju ( i czasem rodzaju) chyba wszyscy się zgadzamy - są to praktycznie wyłącznie kwestie biznesowe.
Niedawno słyszałem od znajomego o wypowiedzi jednego z inżynierów potentata olejowego (nie pamiętam marki - nieistotne). Mianowicie twierdził, że tak naprawdę to dobrej klasy olej syntetyczny jest praktycznie niezniszczalny. To co jest ważniejsze (i co kłóci się z przekonaniami większości z nas) to częsta wymiana filtra oleju i uzupełnianiu ubytku zamiast wymiany oleju. Wg gościa olej (i silnik) bardziej narażony jest na zanieczyszczenia niż na zużycie. Podał on nawet przykład auta swojej żony, które miało przebieg ponad 200tyś i nie było wymiany oleju poza częstymi wymianami filtra i dolewkami oleju. Coś w tym może być.
Tak z innej beczki. Rozmawiałem niedawno z gościem z kanady i wielkie było jego zdziwienie, gdy mówiłęm mu że wymieniamy olej co 10 do 20tyś. Oni (w całej ameryce północnej) wymieniają co 3-5tyś!!! I najlepsze że są to zalecenia producentów! Natomiast nie był w stanie powiedzieć jaki olej wlewa, czy syntetyk czy pół czy minerał. Wyglądało, że nie przywiązują wagi do tego, twierdził że leją tani olej. Przy jego przebiegu (odległość do pracy) wymienia co 3 a nawet co 2 tygodnie (!). Aż trudno uwierzyć.

Tytuł:
PostNapisane: 14 mar 2010, o 17:34 
witaj humaC masz duzo odpowiedzi na zadany temat ale wiem i polecam własnie do tego typu motora castrol edge sam miałem z tym silnikiem renatke i własnie zalałem castrolem i miałem naprawde zero problemów z dolewkami i z ciekawosci jak wymieniałem swiece żarowe zdjąłem pokrywe zworów zero zawiesiny pieknie czyste gładzie wałków rozrządu i wokoło było czyściutko bez takiego mułu co zostawiają niektóre oleje polecam

Tytuł:
PostNapisane: 14 mar 2010, o 20:19 
Assistance

Imię:
Kolego marka nie ma znaczenia chyba jedynie dla portfela :mad: Ważne to: lepkość i klasa jakości :cool:

Tytuł:
PostNapisane: 16 mar 2010, o 09:49 
Ogólnie nie mam pojęcia co było wlane, można wlać przy tym silniku syntetyk czy nie ryzykować i zalać półsyntetykiem.Nie wiem czy dobrze lać lepszy niż był czy gorszy niż był?Tak jest jak się kupi samochód nie wiadomo z jakim olejem. :roll:
Dziękuję za wszystkie propozycje, rozważę jeszcze raz i podejmę decyzje co do oleju.

Tytuł:
PostNapisane: 17 mar 2010, o 07:51 
Witam,
spokojnie mozesz lac syntety. 5W-30 to bardzo dobry pomysl. Jesli chodzi o marke to Valvoline,Elf.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]