Klub Renault Espace

Pierwsze forum poświęcone Renault Espace i Avantime
Teraz jest 21 kwi 2014, o 04:58

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 mar 2012, o 20:40 
Początkujący

Imię:
RokProdukcji: 2003
Moje auto: Espace IV 2.2 dCi G9T
Grand: Nie
LPG: Nie
Witam
w styczniu tego roku padł mi silnik (jak się doczytałem tradycyjnie obrócona panewka) wlaśnie przymieżam się do wymiany oleju i mam takie pytanie czy jest sens czysto asekuracyjnie wymienić pompe olejową wraz z łańcuszkiem ją napędzającym aby w jakimś stopniu zaradzić kolejnej takiej awarii czy jest to pic na wode
Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: 26 mar 2012, o 11:28 
Początkujący

Imię:
RokProdukcji: Nie dotyczy
Moje auto: Inne
Teorii spiskowych jest wiele:

Jedna z nich mówi, że zatykają się kanały smarujące panewkę, przez zbyt niskie ciśnienienie, które wynika, ze zużywającej się pompy. Mój mechanik wysnuł taką teorię.

Czy to prawda?

Nie wiem. Pompę wymienił w moim aucie, mój poprzednik - Jaki mi panewka padnie to dam znać. Bedziecie wiedzieć że to nie to :D

sklep internetowy z akcesoriami do kuchni jak ktoś z forum coś potrzebuje to proszę kontakt będzie rabat :D

Tytuł:
PostNapisane: 26 mar 2012, o 12:52 
Praktyka mówi, że marnej jakości olej rzadko wymieniany zostawia sporo syfu zatykając kanały. Przy każdej wymianie płukanaka, pełny syntetyk max co 10-15tys km nie rzadziej niż raz w roku i brak problemów. Duży błąd gorszy olej i częstsza wymiana.

Tytuł:
PostNapisane: 26 mar 2012, o 19:32 
Początkujący

Imię:
w takim razie kolejny wydatek pompa olej filtr uszczelka pod miche no i działamy a swoją drogą to ceny serwisowe przeyspażają tylko bólu głowy cena pompy jedyne 1300 na alledrogo ten sam oryginał niecałe 400

Tytuł:
PostNapisane: 26 mar 2012, o 22:24 
Zaawansowany

Imię:
RokProdukcji: 2004
Moje auto: Espace IV 2.0 T F4R
Grand: Tak
LPG: Tak
wiewcio napisał(a):
Witam
w styczniu tego roku padł mi silnik (jak się doczytałem tradycyjnie obrócona panewka) wlaśnie przymieżam się do wymiany oleju i mam takie pytanie czy jest sens czysto asekuracyjnie wymienić pompe olejową wraz z łańcuszkiem ją napędzającym aby w jakimś stopniu zaradzić kolejnej takiej awarii czy jest to pic na wode
Pozdrawiam
było pisane o tym i chyba kobieta to opisała ale nie moge znaleść,lub słabo szukam(pifko obok)

jest E4 2.0T Grand INITIALE PARIS ma 163KM i zasilany kuchenką gazową.

Tytuł:
PostNapisane: 27 mar 2012, o 17:18 
Początkujący

Imię:
RokProdukcji: 2005
Moje auto: Espace IV 3.0 V6 24V dCi P9X
Ja przy swoim 2,2 dci razem z wymianą oleju wymieniałem panewki korbowodowe koszt dodatkowy 100zł i dlatego nie musiałem się martwić że w najmniej oczekiwanym momencie zapuka panewka, a nie były za ciekawie. Wymiana co 15tys.km

Tytuł:
PostNapisane: 27 mar 2012, o 20:01 
Początkujący

Imię:
no tak tylko po co wymieniac panewki nie robiac szlifu walu?? przeciez to glupiego robota przynajmiej mi sie tak wydaje

Tytuł:
PostNapisane: 27 mar 2012, o 22:20 
Początkujący

Imię:
samochód kupiłem z zatarta panewką. Poszukałem wał nominalny i wymieniłem jeden korbowód przy okazji rozebrania silnika poprawilem glowicę tzn dotarlem zawory i przeszlifowałem płaszczyznę. a później tak jak juz pisałem aby nie dopuscić do ponownego remontu tak jak pisałem razem z olejem wymieniałem panewki tylko na korbach nominalne. Najpierw przejechałem 20 tys. do wymiany panewek. Wymiana oleju w tym czasie 2 razy co 10tys. ale jak zobaczyłem jak wygladały po tych 20 tys. postanowiłem wymieniac olej co 15 tys razem z panewkami korbowodowymi.

PostNapisane: 31 lip 2013, o 22:25 
Nowicjusz

Imię:
Ja w mojej Reni zatarłem silnik (I raz mam diesla :)) - diagnoza obrócona panewka, kupiłem nowy wał nominał (2500 z panewkami) - stary nie nadawał się do szlifu, przy okazji przeczyścili wtryski, wymienili sprzęgło, tarcze,klocki itp. - koszt z robocizną 4000. Przejechałem przez rok 12 tkm i.... stuk puk znowu panewka, czerwone światełko :) "oil pumpe defekt", telefon do asistance - do mechanika diagnoza - pompa oleju - nie wymienili poprzednio bo podawała dobre ciśnienie. Mechanik długo szukał nowej ale podał ze tylko aso 1500 czy jakoś tak a że się trochę wściekłem to sam znalazłem (ten sam sklep co wał kupiłem i zaskoczenie bo za komplet z łańcuszkiem poniżej 800. dostarczyłem do mechanika i tu zdziwienie okazało się że oprócz ponownego szlifu i nowych panewek pękł im pierścień na tłokach czy jakoś tak no i za cały remoncik 3000 zł. Echh jeszcze raz i żona powiedziała że sama podpali a to taki faj-ny samochód. zastanawiam sie nad zmianą na benzynkę tylko kasy włożonej trochężal...

PostNapisane: 31 lip 2013, o 22:55 
Początkujący

Imię:
ostatnio rozmawiałem z jednym gostkiem i mówił mi ze tak naprawdę to problem w 2,2 jest z panewkami dlatego że jest za nisko opuszczony smok w misce i dlatego nie ma odpowiedniego przepływu on to przerobił i twierdzi ze to jest bezpośrednia przyczyna zacierania się panewek w 2,2 dci .Może ktoś to potwierdzić?

PostNapisane: 30 sie 2013, o 18:49 
Początkujący

Imię:
Witam,
Nie chcę rozpoczynać nowego tematu czy ktoś demontował pompę oleju samodzielnie. Własnie zamierzam wymieniać olej i przy okazji chciałem wyczyścić smok i cały syf nagromadzony w misce olejowej. Wiem że do czyszczenia smoka trzeba demontować pompę oleju. W związku z tym mam następujące pytanie czy po demontażu trzeba ją jakoś specjalnie ustawiać na kołach zębatych czy wystarczy wsadzić skręcić i działa. W serwisówce pisze jeszcze o jakimś przystosowaniu po poskładaniu w całość i podłączeniu akumulatora o co dokładnie chodzi?

Z góry dzięki za wszystkie wskazówki pomocne przy tej czynności.

PostNapisane: 3 wrz 2013, o 18:34 
Początkujący

Imię:
Operacja udana pacjent przeżył :)
Po demontażu miski wystarczy odkręcić 3 śruby i pompa na wierzchu. W misce i w smoku dużo syfu nie było ale za to filtr masakra. Wszystko wyczyszczone i odnowa poskładane całość zajęła trochę ponad 2 godzinki. Wydaje mi się że przy poprzedniej wymianie oleju koleś w warsztacie poszedł na łatwiznę i wymienił tylko olej bez filtra lub co gorsza tylko uzupełnił do stanu max. Po tym zabiegu olej taki czyściutki że na bagnecie prawie nie widać stanu...

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]