Klub Renault Espace

Pierwsze forum poświęcone Renault Espace i Avantime
Teraz jest 24 lip 2014, o 12:39

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 153 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 24 lis 2011, o 09:42 
Forumowicz

Imię:
RokProdukcji: 2005
Moje auto: Espace IV 3.0 V6 24V dCi P9X
Grand: Nie
LPG: Tak
To miałeś raczej włączony tryb szwedzki. A nie automatyczne załączenie po zmroku?

[URL=http://chomikuj.pl/Szubert_Espace?b=1][IMG]http://images.chomikuj.pl/button/Szubert_Espace.gif[/IMG][/URL]

Tytuł:
PostNapisane: 24 lis 2011, o 21:54 
Zaawansowany

Imię:
RokProdukcji: 2007
Moje auto: Espace IV 2.0 T F4R
LPG: Nie
Szubert napisał(a):
Dokładnie tak jak to opisał azazel85. W UCH masz dwa tryby pracy świateł mijania. Tryb 1 - światła dzienne (tryb norweski/szwedzi/czy jakoś tak), wtedy uruchamiają się samoczynnie po odpaleniu silnika - i zjadają prąd, wypalają palniki i zamęczają przetwornice. Tryb 2 - światła automatyczne, wtedy uruchamiają się po zapadnięciu zmroku samoczynnie, badź po wjechaniu np. do tunelu. I tutaj z pomocą przychodzi regulacja tzw. progu zadziałania czujnika światła. Określa on kiedy (przy jakiej ilości światła zewnetrznego) UCH ma załączyć światła mijania. Ja ten próg podniosłem (zwiększyłem czułość z ustawienia standartowego 0 na 5) aby UCH reagował troszkę szybciej, co pozwala wykluczyć sytuację jazdy na lampach LED przy zmierzchu. A na celu miałem ochronę kieszeni i portfela, bo jak się trafi na "uprzejmego" milicjanta, to może on Ci wlepić mandat że po zmierzchu (w jego mniemaniu) jedziesz na światłach jazdy dziennej.

"Początek" zmierzchu zawsze można wyliczyć:
Wikipedia
Można zaskoczyć policjanta ;)

Tytuł:
PostNapisane: 22 maja 2012, o 08:53 
Moderator

Imię:
Grand: Tak
W moim E4 zagościły światła do jazdy dziennej, Philips DayLight 8.

Montaż jest banalnie prosty. Przykręciłem uchwyty do plastikowej "kratki" obok halogenów. Wywierciłem dziurę na przepuszczenie przewodów (właściwie wyciąłem ją scyzorykiem, tak miękki jest plastik kratek i zderzaka). Podłączyłem przewody od lamp do przekaźnika, przekaźnik przymocowałem pod maską i podłączyłem (zgodnie z instrukcją) do akumulatora. Najbardziej skomplikowane okazało się podłączenie ostatniego przewodu od przekaźnika do przewodu świateł postojowych i wymiana żarówek postojowych. Wykręciłem reflektory przednie (trzymają się na 2 śrubach, jedna jest pod plastikiem pod maską, druga jest schowana w "grillu" obok znaczka Renault - dziękuję za instrukcje na forum), wymieniłem żarówki postojowe na "ślepaki" dostarczone przez Philipsa i podłączyłem przewód od przekaźnika.

System działa tak, że przy pracującym silniku i wyłączonych światłach DRL świecą pełną mocą jako światła jazdy dziennej. W momencie włączenia "postojówek" lub świateł mijania DRL przechodzą w tryb "postojówki" i świecą z połową mocy. Tak to sobie obmyślił producent i nie znalazłem na razie powodów, dla których nie mogłoby tak być. Nie jest to rozwiązanie idealne, ale jeżeli diagnosta przy badaniu się nie przyczepi to niech tak zostanie.

To wyjaśnia też, dlaczego "nowe" samochody mogą mieć włączone równocześnie światła mijania i LEDy - pełnią one w tej sytuacji rolę "postojówek".

Do poprawy zostało mocowanie lamp, bo choć obecna pozycja spełnia wymogi "rozporządzenia", to trochę wystają przed zderzak i muszę wymyślić jak bardziej je schować. Jestem trochę zawiedziony jasnością świecenia, spodziewałem się więcej szału po 8 diodach, ale mówi się trudno, wydaje się wystarczać. Są jeszcze wersje 4 i 5 diodowe, takie widziałem u znajomych i świeciły znacznie mocniej, ale kształt wersji 8-diodowej najbardziej mi pasował do kształtu "kratki" przy halogenie.

Model 12824WLEDX1, strona producenta: http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/cpindex.pl?scy=PL&slg=POL&sct=DAYLIGHT_SU&cat=ECOVISION_CAR_LAMPS_CA&session=201107230016

Załączniki:
Komentarz: Tryb "dzienny"
IMG_2182 - Kopia.JPG
IMG_2182 - Kopia.JPG [ 127.48 KiB | Przeglądane 428 razy ]
Komentarz: Tryb "postojowy"
IMG_2184 - Kopia.JPG
IMG_2184 - Kopia.JPG [ 127.52 KiB | Przeglądane 411 razy ]

Tytuł:
PostNapisane: 22 maja 2012, o 09:50 
Zaawansowany

Imię:
Kabelek od świateł postojowych jest też w kostce po prawej stronie od akumulatora.
Te Philipsy włączają się dopiero po uruchomieniu silnika?

Ja czaje się na takie:
http://allegro.pl/swiatla-dzienne-dzien ... 76835.html
ale ciągle pojawiają się pilniejsze wydatki.

Tytuł:
PostNapisane: 22 maja 2012, o 20:43 
Zaawansowany

Imię: Paweł
RokProdukcji: 2001
Moje auto: Espace III 2.2 dCi G9T
Posiadacze E4 macie piękny prawie płaski kawałek zderzaka na wysokości tablicy rejestracyjnej bezpośrednio nad światłami przeciwmgielnymi. Nie wiem co prawda co jest po drugiej stronie zderzakam (podłużnice może?), ale jak tam nie ma nic ciekawego :mrgreen: to tylko brać wyrzynarkę i robić otwory pod okrągłe DRL.
Na zachętę zdjęcie mojego E3.

Załączniki:
PA130002.JPG
PA130002.JPG [ 100.5 KiB | Przeglądane 398 razy ]

Renault Espace 3 2,0 16V RXT skale 1/43 Pearl Rot

Tytuł:
PostNapisane: 22 maja 2012, o 22:44 
Klubowicz

Imię: Marcin
RokProdukcji: 2006
LPG: Tak
omjez328, u Ciebie wygląda to fajno, ja mam czujniki parkowania w zderzaku przednim, więc raczej się nie zdecyduję na kombinację w bumperku, bo może być bieda...

Tytuł:
PostNapisane: 23 maja 2012, o 07:51 
Moderator

Imię:
Gdybym już miał montować okrągłe, to w kratce obok halogenu, a nie w zderzaku nad. Pod "prawą" kratką dziura jest już fabrycznie wycięta.

Tytuł:
PostNapisane: 23 maja 2012, o 07:54 
Zaawansowany

Imię: Paweł
RokProdukcji: 2001
Moje auto: Espace III 2.2 dCi G9T
A gdzie macie ucho do holowania?
Bo w E3 jast właśnie obok prawego halogenu i to miejsce odpada, a bardzo by tam DRL pasowało (na moim zdjęciu widoczne zaślepki).

Renault Espace 3 2,0 16V RXT skale 1/43 Pearl Rot

Tytuł:
PostNapisane: 24 maja 2012, o 12:24 
Moderator

Imię:
wolek napisał(a):

Tak, włączają się dopiero po uruchomieniu silnika. Trochę gorzej jest po wyłączeniu, ostatnio jak sprawdzałem światła "mrugały", parę sekund świeciły, parę nie.
omjez328 napisał(a):
A gdzie macie ucho do holowania?

Jeżeli zerkniesz na zdjęcie bez trudu zauważysz zaślepkę ucha holowania.

Znajomi którzy widzieli mnie w drodze stwierdzili, że jestem zbyt wymagający, bo choć DRL nie świecą może tak mocno jak w nowych KIA, Hyunday itp, to są spokojnie zauważalne.

Tytuł:
PostNapisane: 24 maja 2012, o 19:55 
Zaawansowany

Imię:
gzoom napisał(a):
wolek napisał(a):

Tak, włączają się dopiero po uruchomieniu silnika. Trochę gorzej jest po wyłączeniu, ostatnio jak sprawdzałem światła "mrugały", parę sekund świeciły, parę nie.

To nie jest do końca zgodne z ustawą.

Tytuł:
PostNapisane: 24 maja 2012, o 20:23 
Początkujący

Imię:
RokProdukcji: 2008
Moje auto: Espace IV 2.0 dCi M9R
witam
ja właśnie zamontowałem światła do jazdy dziennej w swoim e4. W dzień pala się ledy a jak sie robi ciemno ledy gasną same i zapalają się xenony. Nie trzeba było podłączać żadnych przekaźników.

http://allegro.pl/drl-nssc-507hp-1watt- ... 04849.html

jak ktoś chce to zrobię zdjęcia i podeśle.

Tytuł:
PostNapisane: 25 maja 2012, o 20:35 
Początkujący

Imię:
RokProdukcji: 2004
Moje auto: Espace IV 2.2 dCi G9T
Zastanawiając się nad montażem świateł dziennych ,wpadłem na pomysł;) może by w miejsce postojówki wsadzić odpowiednią żarówkę z ledów, a w środku byłaby jedna jako postojówka;)
Może ktoś już coś takiego wymyślił. Ja w każdym bądź razie coś pokombinuję...

Tytuł:
PostNapisane: 25 maja 2012, o 21:44 
Zaawansowany

Imię:
RokProdukcji: 2003
Moje auto: Espace IV 2.2 dCi G9T
smd takie coś co proponujesz nie będzie miało homologacji i jak trafisz na nadgorliwego policjanta to Ci nie przepuści.

Tytuł:
PostNapisane: 16 cze 2012, o 18:56 
nie znalazlem nic w temacie wiec pisze...

Mam zamiar kupic dwa "gole" xenony jak np. te:

http://moto.allegro.pl/reflektor-prawy- ... 96405.html

zrobic przekladke z moich starych xenonow i wstawic palniki ledowe (tak jak maja to najnowsze modele)

pytanko mam takie czy ktos juz tego probowal? czy osprzet xenona z mojej wersji (2004rok) b€dzie pasowa do lampy po lifcie,czy w tych lampach sa juz gniazda pod led?
moze ktos wie jaki typ led-a tam idzie?

dodam tylko ze cos takiego zrobilem sobie w A4 8k0,mam tam zwykle lampy,bez xenona,zwykle (zölte) swiatla dzienne.orginalnie swiatla dzienne sa montowane na stale (jesli sie przepali trzeba zmienic cala lampe) ale jesli sie wywierci otwor w miejscu gdzie powinien byc dekielek to smialo mozna wymienic zwykle zaröwki na led P13W
wszystko smia bardzo ladnie (komputer nie zglasza bledöw o przepalonej zaröwce)
i wyglada identycznie jak w audi A5 czyli mozna powiedziec orginalnie :cool:

Tytuł:
PostNapisane: 17 cze 2012, o 11:31 
Zaawansowany

Imię:
Światła z linku jeszcze nie mają wbudowanych świateł dziennych. Też rozglądam się za ksenonami po lifcie (najlepiej skrętne) ale na allegro nie widziałem jeszcze wersji z dziennymi.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 153 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]